Alles over de Nike Vomero 18

Nike Vomero 18

De Vomero 18 is de generatie waarmee Nike zijn zachtste dagelijkse hardloopschoen opnieuw uitvond. Waar de lijn jarenlang de veilige middenmoot bediende, ging het merk hier de hoogte in: een fors gestapelde middenzool die de voet ver van de grond tilt en de landing volledig opvangt. Het is de tegenpool van de wedstrijdmodellen, waar elke gram telt.

De demping is in twee lagen opgebouwd. Onderin ligt het lichtere, veerkrachtige schuim dat Nike ook in zijn wedstrijdlijn gebruikt, met daarboven een steviger laag die de voet steun geeft. Die combinatie zie je terug in de zoolrand, waar de twee lagen als aparte banden over elkaar lopen; op de zijkant staat de naam van het schuim in de middenzool gedrukt. Het bovenwerk is een dubbelgelaagd mesh met een gepolsterde kraag en een lus op de hiel.

De lijn splitste zich intussen in twee richtingen. De Nike Vomero Plus zet de gedachte door in een nog dikker en breder zoolblok, terwijl de Nike Vomero 17 de directe voorganger is met een lagere stapeling. Het complete overzicht van de hardlooptak vind je op de pagina van de Nike Air Zoom Vomero.

Verwarrend genoeg draagt ook een straatmodel de naam Vomero: de Nike Vomero 5 uit 2011 werd een lifestyle-favoriet en heeft met deze hardlooplijn alleen de naam gemeen.

Op deze pagina zie je welke uitvoeringen van de Nike Vomero 18 nu het heetst liggen volgens de Hypescore, vanaf welke prijs ze te vinden zijn en bij hoeveel shops ze op voorraad staan.

Welke Nike Vomero 18 geeft het sterkste hypesignaal af?

De Hypescore meet de signaalsterkte van iedere Nike Vomero 18-colorway. Community-stemmen, resale-beweging, zoekvraag en schaarste bepalen samen hoeveel hype de sneaker afgeeft, uitgedrukt in GSv. Links vind je de sterkste hypesignalen, rechts de colorways die net worden opgepikt en snel in kracht toenemen.

Shop de Nike Vomero 18

Top Nike Vomero 18 in de sale

De grootste kortingen op de Nike Vomero 18 van dit moment: tot 64% onder de adviesprijs, gemiddeld 40%. Er staan er nu 121 in de uitverkoop bij 24 winkels, met de diepste korting bij Footlocker.

Uitverkoop betekent hier dat de laagste prijs die we vinden onder de adviesprijs van het merk ligt. Soms omdat één winkel opruimt, vaker omdat een van de 39 winkels die de Nike Vomero 18 verkopen scherper zit dan de rest. We verversen de prijzen meerdere keren per dag, dus dit verschuift dagelijks — klik door voor de prijs per winkel, de beschikbare maten en de verzendkosten.

Veelgestelde vragen over de Nike Vomero 18

Wat kost een Nike Vomero 18?

De goedkoopste Nike Vomero 18 kost vandaag € 58,00. Solezilla vergelijkt hiervoor doorlopend de prijzen van 166 uitvoeringen bij de aangesloten webshops. Prijzen zijn in euro's inclusief btw en worden meerdere keren per dag bijgewerkt, inclusief beschikbare maten per aanbieder.

In welke kleuren is de Nike Vomero 18 verkrijgbaar?

De Nike Vomero 18 is momenteel verkrijgbaar in 18 kleuren. Het meeste aanbod is er in wit (83 uitvoeringen), zwart (80 uitvoeringen) en blauw (36 uitvoeringen), daarnaast zijn er nog 15 andere kleuren. Met het kleurenfilter op deze pagina beperk je het aanbod tot één kleur, inclusief actuele prijzen en beschikbare maten.

Is de Nike Vomero 18 er voor dames en heren?

Ja, de Nike Vomero 18 is er voor allebei. Het aanbod telt momenteel 104 herenuitvoeringen en 69 damesuitvoeringen, plus 9 unisex-uitvoeringen. Met het doelgroepfilter op deze pagina splits je het aanbod. Let bij damesuitvoeringen op de maataanduiding: die vallen doorgaans kleiner dan de herenmaat met hetzelfde nummer.

Hoe valt de Nike Vomero 18 en welke maat kies ik?

De Nike Vomero 18 wordt op Solezilla vergeleken in de EU-maten 32 t/m 50,5 (29 maten). Nike valt doorgaans op je gebruikelijke maat, al kan de pasvorm per uitvoering licht verschillen; twijfel je, kies dan een halve maat groter. De volledige omrekening naar UK en US staat in de Nike-maattabel.

Voor wie is de Vomero 18 bedoeld?

Voor de dagelijkse duurloop en voor lopers die zoveel mogelijk demping willen. Het model is nadrukkelijk geen wedstrijdschoen: het is zwaarder en hoger gebouwd dan de racemodellen, met de nadruk op comfort over lange afstanden en op herstelrondjes.

Uit hoeveel lagen bestaat de zool?

Uit twee. Onderin ligt het lichtere, veerkrachtige schuim dat Nike ook in zijn wedstrijdlijn gebruikt; daarboven een steviger laag die de voet steun geeft en het geheel stabiel houdt. In de zoolrand zie je de twee lagen als aparte banden over elkaar lopen.

Wat is het verschil tussen de Vomero 18 en de Vomero Plus?

De Plus stapelt nog meer schuim en heeft een breder zoolblok, waardoor hij zachter maar ook logger loopt. De 18 blijft dichter bij een gewone dagelijkse trainer. Beide horen tot dezelfde generatie van de lijn en delen het tweelaagse dempingsprincipe.

Is de Vomero 18 hetzelfde als de Vomero 5?

Nee, en dat is een veelgemaakte vergissing. De Vomero 5 is een hardloopmodel uit 2011 dat later als straatschoen populair werd; de nummering van de actuele hardlooplijn liep intussen gewoon door. Ze delen alleen de naam.

Valt de Nike Vomero 18 groot of klein?

Het model volgt doorgaans de normale maat, met een iets ruimere voorvoet dan bij de wedstrijdmodellen van het merk. Door de hoge zool voelt de schoen wel voller aan bij de eerste stappen. De maatinformatie per uitvoering geeft uitsluitsel.

← Bekijk alle Nike Vomero modellen

Laatste artikelen over de Nike Vomero 18