Common Projects sneakers
De definitie van de luxe-minimalist. De Original Achilles is de stille standaard onder designer-sneakers: vol Italiaans leer, blanco vlak, alleen een goudgestempeld serienummer op de hiel. Daarnaast de BBall, Track en Tournament.
Welke Common Projects geeft het sterkste hypesignaal af?
De Hypescore meet de signaalsterkte van iedere Common Projects-colorway. Community-stemmen, resale-beweging, zoekvraag en schaarste bepalen samen hoeveel hype de sneaker afgeeft, uitgedrukt in GSv. Links vind je de sterkste hypesignalen, rechts de colorways die net worden opgepikt en snel in kracht toenemen.
Populaire Common Projects modellen
Common Projects
Common Projects, in 2004 opgericht door Prathan Poopat en Flavio Girolami, herdefinieerde wat een luxe-sneaker kon zijn: geen logo's, geen ruis, alleen perfect leer en proportie. De Original Achilles is het merk in essentie, een lage court-sneaker in vol Italiaans nappaleer met het inmiddels iconische goudgestempelde serienummer op de zijkant van de hiel. Vanuit die basis groeide een familie: de BBall met een hoger, retro-basketbalsilhouet, de Track die de trailrunner-trend op een verfijnde manier oppakt, en de Tournament als vintage-tennisvariant. Alles wordt in Italië gemaakt met dezelfde obsessie voor afwerking. Common Projects bewijst dat afwezigheid van decoratie juist luxe kan zijn. De prijzen verschillen per boutique en seizoen, en Solezilla is de enige Nederlandse vergelijker die dit designer-segment naast elkaar zet zodat je direct de scherpste aanbieder vindt.
Veelgestelde vragen over Common Projects
Vallen Common Projects groot of klein?
De Original Achilles valt groot en komt in hele EU-maten. Neem doorgaans een halve maat kleiner dan gebruikelijk; het leer rekt licht mee met dragen.
Welk model moet ik als eerste kopen?
De Original Achilles low is de tijdloze standaard en de veiligste keuze. Wil je meer sportief silhouet, dan zijn de BBall of Tournament sterke alternatieven.
Hoe herken ik een echte Common Projects?
Het goudgestempelde serienummer op de hiel moet strak en recht gedrukt zijn, en het leer is dik en egaal. Koop via geverifieerde boutiques die Solezilla in de prijsvergelijking meeneemt.
Wat is de populairste Common Projects sneaker?
Op dit moment is de Common Projects BBall Low Leather White (2155 XX 0506) het meest gewild, met een Hypescore van 16 GSv.
Wat kost een Common Projects sneaker?
De prijzen lopen uiteen van ongeveer €128 tot €968, afhankelijk van model, materiaal en shop. Solezilla vergelijkt tientallen shops, zodat je per model direct de laagste prijs ziet.
Waar vind ik een goedkope Common Projects sneaker?
Het scherpste instapmodel is nu de Common Projects Navy Retro Vintage Low Sneakers (2312), al vanaf €128. Vergelijk op de productpagina alle shops voor de laagste prijs.
