Alles over de Nike Shox Z

Nike Shox Z

De Shox Z is Nike’s herwaardering van de Shox-lijn voor 2025, en de eerste die vanaf de tekentafel als damesmodel is opgezet. Waar de oude Shox-hardlopers zwaar en nadrukkelijk technisch waren, kiest de Z voor een lager, buigzamer silhouet dat de hele dag te dragen is. Nike positioneert de schoen als sportswear, niet als racer: minimalistisch van vorm, maar met genoeg eigenzinnigheid om op te vallen.

De demping komt van waar de lijn haar naam aan dankt. Net als op de originele Shox R4 zit onder de hiel een set kolommen die de landing opvangt, terwijl de voorvoet op een vlakke schuimwig draait. Dat maakt de schoen vooraan soepel en achteraan verend. De buitenzool leent zijn tekening van Nike’s vroegste wegloopschoenen, een knipoog naar het tijdperk waarin de Shox groot werd.

Wat de bovenkant verraadt

Het bovenwerk is grotendeels textiel, met gebeeldhouwde lijnen die als golven over de zijkanten lopen. Op die flanken zit een kleine, ingelegde Swoosh met een juweelachtige afwerking, en de hiel draagt de vernieuwde Z-branding. Het geheel oogt strak en voorgevormd, eerder gestileerd dan sportief. Aryna Sabalenka droeg het model in de eerste campagne en nam er haar tweede US Open-titel op rij in ontvangst, wat de high-fashion-hoek onderstreept die Nike zoekt.

De Shox Z hoort bij de bredere Nike Shox-familie, waar de kolomdemping in tientallen silhouetten terugkeert. Wat de Z apart zet, is de combinatie van die erfenis met een moderne, lichte snit die op straat thuishoort en niet op de baan.

Op deze pagina zie je welke uitvoeringen van de Nike Shox Z nu het heetst liggen volgens de Hypescore, vanaf welke prijs ze te vinden zijn en bij hoeveel shops ze op voorraad staan.

Welke Nike Shox Z geeft het sterkste hypesignaal af?

De Hypescore meet de signaalsterkte van iedere Nike Shox Z-colorway. Community-stemmen, resale-beweging, zoekvraag en schaarste bepalen samen hoeveel hype de sneaker afgeeft, uitgedrukt in GSv. Links vind je de sterkste hypesignalen, rechts de colorways die net worden opgepikt en snel in kracht toenemen.

Shop de Nike Shox Z

Top Nike Shox Z in de sale

De grootste kortingen op de Nike Shox Z van dit moment: tot 69% onder de adviesprijs, gemiddeld 56%. Er staan er nu 18 in de uitverkoop bij 21 winkels, met de diepste korting bij Asphaltgold.

Uitverkoop betekent hier dat de laagste prijs die we vinden onder de adviesprijs van het merk ligt. Soms omdat één winkel opruimt, vaker omdat een van de 36 winkels die de Nike Shox Z verkopen scherper zit dan de rest. We verversen de prijzen meerdere keren per dag, dus dit verschuift dagelijks — klik door voor de prijs per winkel, de beschikbare maten en de verzendkosten.

Veelgestelde vragen over de Nike Shox Z

Wat kost een Nike Shox Z?

De goedkoopste Nike Shox Z kost vandaag € 40,00. Solezilla vergelijkt hiervoor doorlopend de prijzen van 23 uitvoeringen bij de aangesloten webshops. Prijzen zijn in euro's inclusief btw en worden meerdere keren per dag bijgewerkt, inclusief beschikbare maten per aanbieder.

In welke kleuren is de Nike Shox Z verkrijgbaar?

De Nike Shox Z is momenteel verkrijgbaar in 6 kleuren. Het meeste aanbod is er in zwart (17 uitvoeringen), zilver (9 uitvoeringen) en roze (6 uitvoeringen), daarnaast zijn er nog 3 andere kleuren. Met het kleurenfilter op deze pagina beperk je het aanbod tot één kleur, inclusief actuele prijzen en beschikbare maten.

Is de Nike Shox Z er voor dames en heren?

Ja, de Nike Shox Z is er voor allebei. Het aanbod telt momenteel 2 herenuitvoeringen en 20 damesuitvoeringen. Met het doelgroepfilter op deze pagina splits je het aanbod. Let bij damesuitvoeringen op de maataanduiding: die vallen doorgaans kleiner dan de herenmaat met hetzelfde nummer.

Hoe valt de Nike Shox Z en welke maat kies ik?

De Nike Shox Z wordt op Solezilla vergeleken in de EU-maten 35,5 t/m 47,5 (20 maten). Nike valt doorgaans op je gebruikelijke maat, al kan de pasvorm per uitvoering licht verschillen; twijfel je, kies dan een halve maat groter. De volledige omrekening naar UK en US staat in de Nike-maattabel.

Wanneer kwam de Nike Shox Z uit?

Nike onthulde de Shox Z eind september 2025. Het is de eerste Shox die vanaf de tekentafel als damesexclusief model is opgezet en verscheen als sportswear-silhouet, niet als hardloopschoen.

Welke demping zit er in de Nike Shox Z?

Onder de hiel zitten de kenmerkende Shox-kolommen die de landing opvangen, net als op de originele Shox R4. De voorvoet draait op een vlakke schuimwig, waardoor de schoen vooraan soepel buigt en achteraan verend blijft.

Waarom staat de Nike Shox Z bekend als damesmodel?

Nike ontwierp de Z van begin af aan voor vrouwen en koos daarom voor een lagere, buigzamere pasvorm en een strakker bovenwerk. Tennisster Aryna Sabalenka droeg de schoen in de eerste campagne.

Is de Nike Shox Z een hardloopschoen?

Nee. De techniek stamt uit Nike's hardloopverleden, maar de Z is bedoeld voor dagelijks en stedelijk gebruik. Het lage, flexibele silhouet en het textielbovenwerk zijn op comfort en stijl afgestemd, niet op prestaties op de baan.

Wat is het verschil met de oudere Nike Shox-modellen?

De klassieke Shox-hardlopers waren zwaarder en nadrukkelijk technisch. De Shox Z is lager, buigzamer en minimalistischer, met een gebeeldhouwd textielbovenwerk en een juweelachtige Swoosh op de zijkant.

← Bekijk alle Nike Shox modellen