Alles over de Nike Roshe

Nike Roshe

De Roshe is het bewijs dat een wereldhit uit weglaten kan bestaan. Ontwerper Dylan Raasch tekende het model in 2012 vanuit een zen-gedachte: één laag mesh, een eenvoudige schuimzool met een golvend profiel en verder helemaal niets. Zelfs de naam komt uit die hoek, als variatie op roshi, de titel voor een zenmeester, uit respect net iets anders gespeld. De schoen moest betaalbaar zijn, met én zonder sokken gedragen kunnen worden, en vooral nergens om schreeuwen.

Het recept sloeg in als weinig andere. De Nike Roshe Run groeide tussen 2012 en 2015 uit tot straatbeeld, waarna Nike de naam inkortte: omdat het nooit een echte hardloopschoen was, ging het model verder als Nike Roshe One. De Nike Roshe Two voegde daarna een dikkere, gelaagde zool toe voor wie meer demping wilde, en Flyknit-versies breiden het bovenwerk tot sok.

De eenvoud maakte de Roshe bovendien een dankbare bouwsteen. Nike schoof de zachte zool onder retro-silhouetten als de LD-1000 en de Waffle Racer, en juist die kruisingen werden verzamelwaardig: de LD-1000 die met het Japanse Fragment Design ontstond, geldt als een van de meest gezochte uitvoeringen binnen de familie. Voor de winter bestond er zelfs een Sneakerboot-versie met hoge schacht.

Wie er vandaag een paar zoekt, merkt dat het aanbod kleiner is dan in de hoogtijdagen: Nike zette de lijn op een laag pitje en dat maakte de overgebleven uitvoeringen gewilder. Het silhouet zelf is inmiddels tijdcapsule en klassieker tegelijk, als de schoen waarmee half jaren-tien-Nederland zijn eerste Nike kocht.

Op deze pagina zie je welke uitvoeringen van de Nike Roshe nu het heetst liggen volgens de Hypescore, vanaf welke prijs ze te vinden zijn en bij hoeveel shops ze op voorraad staan.

Welke Nike Roshe geeft het sterkste hypesignaal af?

De Hypescore meet de signaalsterkte van iedere Nike Roshe-colorway. Community-stemmen, resale-beweging, zoekvraag en schaarste bepalen samen hoeveel hype de sneaker afgeeft, uitgedrukt in GSv. Links vind je de sterkste hypesignalen, rechts de colorways die net worden opgepikt en snel in kracht toenemen.

Sterkste hypesignaal

  1. 1Nike Roshe Golf 2 Waste Management Phoenix Open Prickly Pear (HF1030-300)Nike Roshe Golf 2 Waste Management Phoenix Open Prickly Pear (HF1030-300)INERTNike Roshe · vanaf €112,00 · 8 shops33GSv
  2. 2Nike ROSHE GOLF NEXT NATURE “Armory Navy” (DV1202-401)Nike ROSHE GOLF NEXT NATURE “Armory Navy” (DV1202-401)INERTNike Roshe · vanaf €118,95 · 3 shops21GSv
  3. 3Nike Roshe G Black WhiteNike Roshe G Black WhiteINERTNike Roshe · vanaf €136,00 · 3 shops18GSv
  4. 4Nike Roshe Two Flyknit Photo Blue (W)Nike Roshe Two Flyknit Photo Blue (W)INERTNike Roshe Two Flyknit · vanaf €82,65 · 3 shops17GSv

Veelgestelde vragen over de Nike Roshe

Wat kost een Nike Roshe?

De goedkoopste Nike Roshe kost vandaag € 34,00. Solezilla vergelijkt hiervoor doorlopend de prijzen van 296 uitvoeringen bij de aangesloten webshops. Prijzen zijn in euro's inclusief btw en worden meerdere keren per dag bijgewerkt, inclusief beschikbare maten per aanbieder.

Welke modellen vallen er onder de Nike Roshe?

Onder de Nike Roshe vallen momenteel 8 submodellen. Populair zijn onder meer Nike Roshe Run, Nike Roshe One en Nike Roshe Two. Elk submodel heeft een eigen pagina waarop je alle uitvoeringen met actuele prijzen en beschikbare maten vergelijkt; het volledige overzicht vind je onder deze veelgestelde vragen.

In welke kleuren is de Nike Roshe verkrijgbaar?

De Nike Roshe is momenteel verkrijgbaar in 16 kleuren. Het meeste aanbod is er in zwart (138 uitvoeringen), wit (134 uitvoeringen) en blauw (65 uitvoeringen), daarnaast zijn er nog 13 andere kleuren. Met het kleurenfilter op deze pagina beperk je het aanbod tot één kleur, inclusief actuele prijzen en beschikbare maten.

Is de Nike Roshe er voor dames en heren?

Ja, de Nike Roshe is er voor allebei. Het aanbod telt momenteel 228 herenuitvoeringen en 86 damesuitvoeringen, plus 25 unisex-uitvoeringen. Met het doelgroepfilter op deze pagina splits je het aanbod. Let bij damesuitvoeringen op de maataanduiding: die vallen doorgaans kleiner dan de herenmaat met hetzelfde nummer.

Waar komt de naam Roshe vandaan?

Van roshi, de Japanse titel voor een zenmeester. Ontwerper Dylan Raasch bouwde de hele schoen rond eenvoud en meditatieve rust, en wilde het model eerst letterlijk Roshi noemen. Uit respect voor de religieuze titel werd de spelling aangepast naar Roshe.

Waarom heet de Roshe Run tegenwoordig Roshe One?

Nike hernoemde het model in 2015. De schoen was nooit als echte hardloopschoen bedoeld en de toevoeging Run wekte die indruk wel. Als Roshe One ging dezelfde schoen verder, en de opvolger met dikkere zool kreeg logischerwijs de naam Roshe Two.

Kun je op een Roshe hardlopen?

Er is weinig dat je tegenhoudt, maar de schoen is er niet voor gebouwd. De zool bestaat uit relatief eenvoudig schuim zonder gespecialiseerde demping of ondersteuning. Voor dagelijks gebruik en lange wandeldagen is hij prima; voor serieuze hardloopkilometers bestaan binnen hetzelfde merk geschiktere lijnen.

Wat is de Roshe LD-1000?

Een kruising waarbij de zachte Roshe-zool onder het retro-bovenwerk van de LD-1000 uit de jaren zeventig werd geschoven. De bekendste uitvoeringen ontstonden met het Japanse Fragment Design van Hiroshi Fujiwara en horen tot de meest gezochte schoenen van de hele familie.

Valt de Nike Roshe groot of klein?

Het model volgt doorgaans de normale maat en zit door het zachte mesh al direct comfortabel, ook zonder sokken. Het bovenwerk geeft weinig steun, dus wie tussen twee maten twijfelt, kiest meestal de kleinere voor een vastere pasvorm. De maatinformatie per uitvoering geeft uitsluitsel.

Ontdek de submodellen van de Nike Roshe